Centrum Pediatrii „Nord Clinic” jest nowoczesnym, doskonale wyposażonym specjalistycznym ośrodkiem stworzonym z troski o zdrowie dzieci.
Sb - Nd: Zamknięte

Diagnostyka

Rozpoznanie choroby na podstawie jej objawów, badania lekarskiego i wyników specjalistycznych badań.

Badanie USG

Ultrasonografia jest badaniem obrazowym, dzięki któremu możemy zobaczyć wielkość oraz kształt narządów wewnętrznych.

Wodorowy Test Oddechowy

To narzędzie diagnostyczne wykorzystywane w praktyce klinicznej do diagnozowania niektórych chorób gastroenterologicznych.

Badanie okulistyczne

Badanie ostrości wzroku oraz wad wzroku przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu dedykowanego dla dzieci.

W trosce o najwyższy poziom badań laboratoryjnych związaliśmy się z laboratorium medycznym INVICTA.

Badanie krwi- przygotowanie

 

Zmiany spowodowane przyjęciem posiłku i porą dnia często nie są możliwe do określenia, dlatego zaleca się pobieranie krwi rano na czczo, po około 12-godzinnym nieprzyjmowaniu pokarmów.

– Przyjdź na pobranie na czczo

– Przed badaniem możesz wypić niewielką ilość wody

– Dzień przed badaniem unikaj wysiłku fizycznego

Badanie moczu – przygotowanie

 

Do badań rutynowych oddajemy mocz poranny. Przy zachowaniu podstawowych zasad higieny, pierwszą porcję moczu oddajemy do toalety, a potem do uprzednio przygotowanego pojemniczka opisanego imieniem i nazwiskiem.

– Badania moczu wykonuje się również w tzw. zbiórce dobowej.

– Niektóre wymagają dodania do zbiorki odpowiedniego stabilizatora i należy to zawsze ustalić z lekarzem lub z diagnostą w laboratorium.

– Mocz należy dostarczyć w ilości określonej przez laboratorium (min. 10 ml).

– UWAGA! Do badan mikrobiologicznych i mykologicznych należy użyć pojemniczków jałowych i dostarczyć materiał do laboratorium w jak najkrótszym czasie, czyli w około godzinę.

W trosce o dokładność badań kardiologicznych wyposażaliśmy naszą placówkę w specjalistyczny aparat do echokardiografii serca Vivid T8.

Ten nowoczesny sprzęt jest połączeniem sprawdzonych możliwości ultrasonografii kardiologicznych i wysokojakościowych obrazów USG.

Aparat został wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji, oraz specjalistyczne oprogramowanie, które zwiększa jego zdolności diagnostyczne w zakresie ultrasonografii kardiologicznej.

AsCARD Grey v.07.205

Dla potrzeb dokładnej analizy pracy serca u dzieci wyposażyliśmy naszą placówkę w najwyższej klasy aparat do EKG AsCARD Grey.

AsCARD Grey v.07.205 to 12-kanałowy elektrokardiograf, który automatycznie analizuje i interpretuje badanie. Zastosowane w nim nowoczesne i unikalne rozwiązania sprawiają, że jest to jeden z najlepszych aparatów dostępnych na rynku.

MES Lungtest

Spirometria jest nieinwazyjnym badaniem umożliwiającym pomiar oddychania, a dokładniej pomiar objętości i pojemności płuc oraz przepływ powietrza w płucach i oskrzelach. Określa się dzięki niemu, czy nie rozwijają się takie choroby jak astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc. Badanie polega na tylko oddychaniu przez ustnik aparatu.

Nord Clinic wykonujemy badania spirometryczne u dzieci z wykorzystaniem nowoczesnego aparatu MES Lungtest.

a

Kompleksowa diagnostyka genetyczna

Kompleksowa diagnostyka genetyczna od oceny występowania wariantu rodzinnego po analizę wszystkich genów (całogenomowa) we współpracy z wiodącymi laboratoriami:

Genomed genomed.pl

Invicta topgenetics.pl

BluePrint Genetics blueprintgenetics.com

Dokładność 0

Badanie nieinwazyjne i bezbolesne.

Uroflowmetria jest ważnym testem w diagnostyce powszechnych schorzeń dolnych dróg moczowych, szczególnie w powiązaniu z oceną zalegania moczu po mikcji.

Pomaga przewidzieć odpowiedź na leczenie i wskazać grupę chorych wymagających bardziej inwazyjnych, dokładniejszych badań. pomocna w różnicowaniu zwężeń cewki moczowej oraz zaburzeń czynnościowych związanych z nadreaktywnością mięśnia wypieracza pęcherza moczowego. Dodatkowo badanie może służyć do oceny postępów leczenia, wyników leczenia zabiegowego i wyboru odpowiedniego momentu zmiany postępowania farmakologicznego oraz zabiegowego.

Uroflowmetria jest badaniem nieinwazyjnym i niebolesnym. Dziecko oddaje mocz do specjalnego aparatu z elektroniczną wagą, która przekazuje zebrane dane do oprogramowania analizującego przepływu moczu w czasie wraz z liczbowymi parametrami mikcji. Oceniany są m.in. kształt wykresu, przepływ maksymalny, czas mikcji oraz objętość mikcji. Nieodłącznym elementem badania jest kontrola ultrasonograficzna pęcherza moczowego celem oceny zalegania moczu po mikcji.
Zwiększone zaleganie moczu po jego oddaniu może sprzyjać nawracającym i ciężkim zakażeniom układu moczowego oraz w ostateczności uszkodzeniu górnych dróg moczowych, czyli nerek.

Wskazaniem do wykonania uroflowmetrii są:
– trudności z rozpoczęciem oddawania moczu
– osłabiony strumień moczu lub oddawani moczu kroplami
– oddawanie moczu w kilku porcjach
– konieczność parcia w trakcie mikcji
– nagłe parcia na pęcherz
– uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza
– częstomocz
– nietrzymanie moczu

Po badaniu, lekarz nefrolog lub urolog interpretuje uzyskany wynik wyniku i ustala dalsze postępowanie.

Skontaktuj się lub umów na wizytę.