Centrum Pediatrii Nord Clinic ul. C.K. Norwida 3 U2, 80-280 Gdańsk

Rejestracja: 733 22 77 88 / pn-pt 9.00-19.00 / rejestracja@nordclinic.pl

Kardiologia

hero-image

Dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń i wad układu sercowo-naczyniowego(serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych).

Objawy chorób kardiologicznych, zwłaszcza u małych dzieci są niejednokrotnie trudne do uchwycenia. Konsultacja kardiologiczna wskazana jest w przypadkach, wystąpienia u dziecka objawów takich jak duszność, szybką męczliwość, czy ból w klatce piersiowej.

Stała i specjalistyczna opieka kardiologiczna niezbędna jest zwłaszcza w sytuacji, gdy u dziecka stwierdzono obecność wrodzonej wady serca.


Przychodnię Nord Clinic wyposażyliśmy w specjalistyczny aparat do echokardiografii Vivid T8 renomowanej amerykańskiej firmy General Electric oraz w nowoczesny elektrokardiograf AsCard Grey.

Vivid T8 jest połączeniem sprawdzonych możliwości ultrasonografii kardiologicznych i wysokojakościowych obrazów USG. Aparat został wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji, oraz specjalistyczne oprogramowanie, które zwiększa jego zdolności diagnostyczne w zakresie ultrasonografii kardiologicznej.


 

Nasi specjaliści

Dr n. med. Maciej Chojnicki
Specjalista Kardiologii Dziecięcej

Więcej >
Dr n. med. Anna Romanowicz-Sołtyszewska
Specjalista Kardiologii Dziecięcej. Specjalista Pediatrii.

Więcej >