Centrum Pediatrii „Nord Clinic” jest nowoczesnym, doskonale wyposażonym specjalistycznym ośrodkiem stworzonym z troski o zdrowie dzieci.
Sb - Nd: Zamknięte
Dr n. med. Anna Romanowicz-Sołtyszewska
Specjalista Kardiologii Dziecięcej, Specjalista Pediatrii
Book appointment
We are here for you

Book appointment

Drogę zawodową rozpoczęła na Akademii Medycznej w Gdańsku, Wydziale Lekarskim, gdzie ukończyła studia w 2006 roku.

Od 2013 roku jest zawodowo związana ze Szpitalem Copernicus w Gdańsku, Oddziałem Kardiochirurgii Dziecięcej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W swojej praktyce zawodowej szczególną uwagę koncentruje na kardiologii zachowawczej u dzieci i młodzieży. Zajmuje się diagnostyką kardiologiczną, oceną badania EKG, wykonuje echo serca, leczy wady wrodzone serca, zaburzenia rytmu serca, kwalifikuje do leczenia operacyjnego i interwencyjnego. Zainteresowania medyczne realizuje również w pracy naukowej. Jako główny obszar badawczy wybrała problematykę zespołu metabolicznego u dzieci. Rozpoznanie i analiza czynników ryzyka zespołu metabolicznego w populacji wieku rozwojowego stanowi ważne zagadnienie w opiece nad małymi i nastoletnimi pacjentami. W 2020 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych w zakresie medycyny. Stale dąży do podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności zawodowych, aktywnie poszerza wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, bierze czynny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach medycznych dotyczących pediatrii i kardiologii dziecięcej. Włada biegle językiem angielskim. Prywatnie jest szczęśliwą mamą, a wolny czas najchętniej spędza z rodziną.

Specjalizacja Specjalista Kardiologii Dziecięcej, Specjalista Pediatrii
Tytuł W 2014 roku została specjalistą w zakresie pediatrii, a w 2018 roku specjalistą w dziedzinie kardiologii dziecięcej.
Dni pracy poniedziałek wtorek środa czwartek piątek

Zarejestruj wizytę: